Çatı Yalıtım İzolasyon

Yalıtım ve Membran
Yalıtım için kullanılan membranlar bazen çatı içinde kullanılabiliyor.
Su yalıtım malzemesi olarak membran, temeldeki su birikintisinin bohçalama diye tabir edilen bir soruna yol açmasını engeller. Betonarme teras çatılarında uzun ömürlü kullanım ve performans sağlama konusunda da membran etkili bir yalıtım malzemesidir.
Geleneksel olarak bilinen ısı yalıtımı ya da su yalıtımı kavramlarında su yalıtım tabakasının altına ya da yapı betonunun üzerine verilir. Zaman içinde de bu durum binaya zarar verir. Bu zararı önlemenin yolu membran yalıtımından geçer.

Membran Faydaları Öncelikle binaların ömürlerine ömür katan bir malzemedir membran.
Ayrıca yanlış drenaj çalışması sonucu ortaya çıkabilecek olumsuzlukları da bu malzeme telafi etmektedir. Ters teras çatı, ısı yalıtımını ya da su yalıtımı sayesinde daha korunaklı ve uzun ömürlü olur. Bu aşamada kullanılacak memran malzemesi yapının ömrünü uzatır.

İzocam Uygulaması
İzocam Uygulaması: Çatı içi temizlenip 10 cm veya (5 cm sıkıştırılmış) izocam çatının her tarafına serilir. Camyününün özelliklerinden dolayı uygulama sırasında yırtılmaz, fire vermez Her türlü ahşap ve metal çatıya kolaylıkla uyum sağlar Hafif olduğundan, çatıya çıkartılması ve kesilerek uygulanması çok kolaydır Çatı şiltesi ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımıyla yakıt sarfiyatını önemli ölçüde azaltır Açık gözenekli elyaf yapısı ile ses yalıtımı, yanmaz özellikteki camyünü sayesinde ise yangın güvenliği sağlar
için hemen iletişim kurunuz

0 5306678618