Yağmur Olukları

yağmur olukları
Eksiz tek parça oluk ile çok daha güvenli bir çatı.

Çatı olukları, yağmur sularını toplayarak çatıdan uzaklaştırır ve çatı ve yapı üzerindeki hasarın önlenmesine yardımcı olur. Oluklar, genellikle çatı kenarlarına takılır ve yağmur suyunu borular veya diğer drenaj sistemleri aracılığıyla uzaklaştırırlar.
Çatı oluk işleri, profesyonel bir çatı ustası veya su tahliye sistemleri alanında uzman bir şirket tarafından yapılmalıdır. Bu işlemler sırasında, doğru eğim hesaplanmalı, oluklar uygun şekilde yerleştirilmeli ve yeterli drenaj sağlanmalıdır. Olukların tıkanmasını önlemek için düzenli olarak temizlenmeleri ve bakımları yapılmalıdır.
Çatı oluk işleri, yağmur sularının doğru şekilde yönlendirilmesini ve çatı ve yapı üzerindeki hasarın önlenmesini sağlar. Profesyonel bir çatı ustası veya su tahliye sistemleri şirketi ile çalışarak, doğru şekilde yapılmış ve bakımı yapılmış bir çatı oluk sistemi elde edebilirsiniz.

Yağmur İnişleri
Oluk, yağmur suyunun düzgün boşaltılması için yeterli eğime sahip olmalıdır. Drenaj borusuna doğru olan eğim, her bir metrede yaklaşık 3 mm civarında olmalıdır.

Yağmur iniş boruları, oluklara çatıdan gelen yağış suyunu zemine ileten dikey borulardır.
Ülkemizde uygun fiyatlı olduğu için genelde pvc boru kullanılmaktadır.
Yağmur iniş boruları, bakır, çinko ya da Plastik PVC malzemeden yapılmaktadır. Çinko ve bakır olarak yapılan yağmur boruları çatı alanına ve yağmur borusu sayısına göre uygun çapta üretilir.

Eksiz tek parça oluk ile çok daha güvenli bir çatı. Esas itibarıyla bir yağmur oluğu oluğun kendisinden ve bir drenaj borusundan oluşur. Oluğun ve drenaj borusunun bağlantısı düzenli olarak kontrol edilmelidir. Kırılmış destekler oluğun konumunu ya da eğimini değiştirebilir, bu da düzgün drenajı aksatabilir, hatta engelleyebilir.
Oluklar genellikle yarım daire ya da dikdörtgen kesite sahiptir. Bu oluklar, destekler ile çatının kenarına ya da çatının saçağına ya da ahşap bir kirişe monte edilir. Eski evlerde, oluklar bazen ahşap bloklar üzerinde desteklenen ahşap bir kaplama ile kapatılmış olabilir.
Oluk, yağmur suyunun düzgün boşaltılması için yeterli eğime sahip olmalıdır. Drenaj borusuna doğru olan eğim, her bir metrede yaklaşık 3 mm civarında olmalıdır.

için hemen iletişim kurunuz

0 5306678618